תהליך עריכת התמונות

מדוע אתם צריכים להיות מרוצים יותר כאשר הצלם שלכם מגיש לכם את תמונות החתונה לאחר פרק זמן של 30/60/90 ימי עסקים ולא מיד לאחר האירוע?
בשביל לענות על השאלה הזאת צריך להבין את הבסיס שמניע אותנו ביום החתונה – תפיסת רגעים.

ביום חתונה יש הרבה מאוד התרחשויות שמעוררות אמוציות ובכלל, רגעים ששוים תיעוד. כשאנחנו מצלמים אנחנו לעולם לא נגביל את הסיטואציה בכמות תמונות אלא נחשוב תמיד איך להמשיך לצלם את המתרחש עד שנגיע לרגע המכריע ונתעד אותו. בהתאמה לכך – אנחנו מצלמים הרבה.

כאשר נגמרת החתונה ואנחנו מגיעים למחשב, כל התמונות נכנסות לגיבוי מסודר וזאת על מנת לשמור על התמונות שלכם בצורה בטוחה עד שנגיע לשלבי הסינון והעריכה.

 

“את מסננת אותי, את מסננת אותי”

תהליך ההתייחסות והטיפול בגלריית תמונות מיום חתונה מתחיל בסינון תמונות שאינן שמישות כמו תמונה מטושטשת, תמונה שהפלאש לא הבזיק ולכן היא חשוכה וכדומה… תהליך זה לוקח שעות רבות בעיקר כי הוא דורש מעבר שלנו על כל תמונה ותמונה. אין לנו כוונה למחוק תמונות שמישות ולכן תשומת הלב שלנו צריכה להיות במיטבה וכל זה קורה כאשר מדובר באלפי תמונות

 

פאנל המסייע בדיוק עריכת התמונות

 

“לילה ערוך”

החלק הבא של התהליך הוא עריכת התמונות ברמה של תיקוני צבע, תאורה וחדות. מאחר וכל תמונה עוברת טיפול מסור של אימות ותיקון הפרמטרים במידת הצורך – יש לכך השפעה על זמן העבודה שאורך גם הוא זמן רב.

לכל הנאמר מעלה תוסיפו את העובדה שישנן חתונות קודמות שצולמו לפני ואיתן תמונות רבות הממתינות לעריכה וכעת בטח תוכלו להבין מדוע התמונות לא נמסרות פרק זמן קצר לאחר יום החתונה.

תמונה שצולמה בערכים לא נכונים תוקנה לאחר מכן בעריכה

 

מדוע נדרשת עריכה מלכתחילה, אתם בטח שואלים? התשובה יחסית פשוטה.

גם המצלמה המשוכללת ביותר לא תצליח לבטא את העומק, הטווח וספקטרום הצבעים שהעין שלנו ראתה ביום החתונה ולכן כאן נכנסת העריכה. מטרת העריכה היא להביא את התמונה, קרוב ככל הניתן לכדי המציאות.

לסיכום, נאמר שלקחת את כל התמונות שצולמו , להכניסן לתיקייה אחת ולמסור לכם כבר בסיום האירוע – יהיה הדבר הכי קל שנוכל לעשות. האם זה יהיה הוגן כלפיכם? התשובה היא חד משמעית לא. אתם שילמתם על מוצר מושלם ועל סטנדרט גבוה, וזה – לוקח זמן.